Serwis dla nauczycieli nie tylko bibliotekarzy

O czasopiśmie ,,Biblioteka w szkole"

Co to?

Miesięcznik nauczycieli bibliotekarzy. Adresowany do szkół wszystkich typów. Kto go czyta? Nauczyciele bibliotekarze, dyrektorzy szkół, nauczyciele przedmiotów humanistycznych i klas I-III, bibliotekarze z bibliotek pedagogicznych i publicznych.

Historia

Miesięcznik powstał w 1991 r. Od tego momentu jest jednym z najpopularniejszych czasopism dla nauczycieli w Polsce.

Zawartość

Przede wszystkim materiały praktyczne - m.in. porady ekspertów, scenariusze zajęć, materiały repertuarowe i promocyjne oraz wiele porad prawnych. Poza tym opinie, dyskusje, informacje środowiskowe. Archiwum online.

Misja, charakter

Działa, by biblioteka była sercem szkoły. Pełna uczniów, wesoła, aktywna. Pomaga w cyfryzacji i edukacji medialnej. Przede wszystkim jednak promuje czytelnictwo. Od początku istnienia stara się, by miesięcznik był blisko realiów prawdziwej polskiej szkoły. Nie teoretyzuje, opiera się na praktyce i faktycznych możliwościach. Chce, by biblioteki ostatecznie zerwały z obecnym jeszcze niekiedy szkodliwym stereotypem. Chwali biblioteki aktywne, pokazuje ich przykłady, a te bierne mobilizuje do działania.

Gratisy

Co miesiąc plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo, a co kwartał Biblioteka - Centrum Informacji - czasopismo przybliżające proces cyfryzacji biblioteki i edukacji.

Integracja środowiska

Miesięcznik tworzą czytelnicy. Wokół nich integruje się środowisko. Jego autorzy od lat są obecni na przeróżnych konferencjach, targach i szkoleniach. Współpracują z ośrodkami metodycznymi, bibliotekami pedagogicznymi i Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Bardzo aktywnie bronią praw nauczycieli bibliotekarzy. Uczestniczą w dyskusjach przy okazji kolejnych reform, stale zabiegają o zauważenie roli bibliotek w szkołach.

Więcej o misięczniku kliknij tutaj