Zbieramy plastikowe nakrętki

Zbieramy nakrętki – przyłącz się do akcji!

Już szósty rok zbieramy plastikowe nakrętki i w ten sposób pomagamy  potrzebującym dzieciom w leczeniu i rehabilitacji. W ubiegłym roku zebraliśmy ich 120 kg. W tym roku zbieramy je na rehabilitację dla  Oliwii, która ma Dystrofię mięśniową.

O co chodzi?

O zbieranie różnego typu nakrętek, zakrętek, kapsli, korków, wieczek i pokrywek. Nie wyrzucaj nakrętek, przyłącz się do akcji i zbieraj razem z nami! Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno - ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zebrany towar przekazywany  jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów.

Co dalej?

Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie - leki, opatrunki medyczne, rehabilitację dzieci lub sprzęt specjalistyczny.

Dlaczego akurat nakrętki?

Dlatego, że nie są ciężkie i zajmują stosunkowo niewielką przestrzeń. Po za tym szkło jest niebezpieczne, metal kłopotliwy w zbiórce, a puszki niekoniecznie kojarzą się z akcją społeczną. Plastikowe butelki też odpadają, bo są zbyt tanie, zajmują dużo więcej miejsca niż zakrętki.

Wszystkim, którzy do tej pory brali aktywny udział w tej akcji dziękujemy!

Kwiecień 2024