Witaj na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy

Wincenty Witos

Godło
Biblioteka

 

„Biblioteka chroni przeszłość i tworzy przyszłość”.

M. Gorman

Biblioteka szkolna to wypożyczalnia, czytelnia i zarazem „mała pracownia komputerowa” wyposażona w 4 stanowiska komputerowe dla czytelników, które pozyskano w ramach programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego czyli Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. W naszej bibliotece zgromadzony jest spory księgozbiór.  Posiadamy bogaty dział lektur, literaturę piękną, księgozbiór podręczny ze słownikami, encyklopediami, książkami popularnonaukowymi oraz książki metodyczne dla nauczycieli i rodziców. Biblioteka oferuje również zbiory czasopism, programy multimedialne i filmy na DVD. Dbamy o zapewnienie uczniom pełnej oferty lektur szkolnych oraz nowości w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży. W bibliotece jest wolny dostęp do półek dzięki czemu uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.
W ramach propagowania czytelnictwa organizowane są:    

  • Wystawki tematyczne i wystawki nowości książkowych
  • Konkursy czytelnicze
  • Lekcje z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej
  • Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników, Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i inne.

Rola biblioteki szkolnej jest ogromna, gdyż wpływa na rozwój dziecka, pomaga w nauce, w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, przekazuje wartości, o których dzisiejszy świat często zapomina. Najważniejszy jest jednak kontakt z książką, bo kto się z nią zetknie, zawsze będzie odczuwał jej brak. Książka i komputer to dziś dwa, podstawowe dla młodych ludzi, okna na świat. A zgodnie z powszechnym powiedzeniem: „Im więcej okien, tym więcej światła…w życiu i w sercach naszych uczniów”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Nawigacja
Statystyki
Do wakacji zostało: 250 dni.
Do nowego roku zostało: 73 dni.
Naszą stronę odwiedziło: 4680347 osób.

Kalendarz
Październik 2019

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zegar