Regulamin korzystania z ICIM

REGULAMIN   KORZYSTANIA Z CENTRUM   MULTIMEDIALNEGO

1. Z Centrum Multimedialnego mogą korzystać nauczyciele, personel i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy.
  2. Opiekunem Centrum Multimedialnego jest bibliotekarz. Nadzór techniczny sprawuje nauczyciel informatyki.
  3. Centrum jest czynne codziennie w godzinach pracy biblioteki.
  4. Przy jednym stanowisku komputerowym mogą pracować maksymalnie dwie osoby.
  5. Użytkownik komputera ma obowiązek wpisania się do zeszytu (znajdującego się przy stanowisku), podając datę, nazwisko i imię, klasę, cel wykorzystania komputera, godzinę rozpoczęcia i zakończenia pracy)
  6. Komputery w bibliotece szkolnej służą przede wszystkim do celów edukacyjnych: poszukiwań materiałów  multimedialnych w programach edukacyjnych, w zasobach Internetu, wykonywania własnych prac dla potrzeb naukowych.
  7. Programy multimedialne udostępniane są jedynie na miejscu. Nie ma możliwości wypożyczeń ich do domu lub wynoszenia do innych pomieszczeń.
  8. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejących oprogramowaniach  i ustawieniach systemowy
  9. Uczniowie mogą używać własnych dyskietek i płyt CD za zgodą opiekuna MCI, lecz  mają  obowiązek sprawdzenia jej programem antywirusowym w obecności bibliotekarza.
  10. Użytkowanie kserokopiarki, skanera, odtwarzacza CD, i drukarki  jest możliwe tylko za zgodą bibliotekarza. W przypadku drukowania należy zaopatrzyć się we własny papier.
  11.  Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputera należy natychmiast zgłaszać bibliotekarzowi.
  12. Za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiada finansowo użytkownik. Jeśli jest niepełnoletni, wówczas odpowiedzialność ponoszą rodzice.
  13. Zabronione jest korzystanie ze stron poświęconych agresji, przeglądanie stron www  prezentujących treści nieetyczne.
  14. Nie stosowanie się do w/w punktów regulaminu spowoduje zakaz korzystania ze stanowiska komputerowego na okres wskazany przez bibliotekarza.