Projekt edukacji ekologicznej "Z przyrodą na Ty"

PROJEKT EDUKACJI EKOLOGICZNEJ  „Z PRZYRODĄ NA TY”

Projekt realizowany jest w naszej szkole w ramach współpracy z PGNiG Karpackim Oddziałem Handlowym oraz Szkołą Podstawową nr 4 w Jaśle. Celem projektu jest uświadomienie uczniom odpowiedzialności za stan środowiska oraz dostrzeganie zagrożeń wynikających z jego nadmiernej eksploatacji. W czasie realizacji projektu prowadzi się wiele przedsięwzięć m. in.  udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Listy dla Ziemi”, konkursy plastyczne: na plakat pt. „Ja i moje środowisko”, gazetki w klasie „Formy ochrony przyrody w moim regionie”, wystawa książek w bibliotece pod hasłem: „Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej”, turnieje sportowo – rekreacyjne, szereg lekcji o tematyce ekologicznej połączonych z projekcją filmów oraz wycieczki. Ponadto  prowadzona jest  zbiórka baterii „Reba”, zbiórka makulatury dla rodzinnych domów dziecka pod nazwą „Przywróćmy dzieciom uśmiech” oraz zbióra plastikowych zakrętek dla niepełnosprawnych dzieci.

Ważnym wydarzeniem dla uczniów klas IV i V jest udział w  Powiatowych Konkursach Ekologiczno – Przyrodniczych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle.  Uczniowie rozwiązują test składający się z 40 pytań zamkniętych, który co roku wyłania laureatów i finalistów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle.  Podczas akademii otrzymują  również nagrody rzeczowe, ufundowane przez PGNiG.

Październik 2018