Artykuły: LOSY ABSOLWENTÓW

Model Absolwenta

Szkoły Podstawowej  nr 2 im. Wincentego Witosa  w Osobnicy

Absolwent szkoły podstawowej bardzo dobrze funkcjonuje w swoim naturalnym otoczeniu: w domu i w szkole. Pozytywnie patrzy na otaczający go świat, siebie i innych ludzi. Traktuje  naukę jako coś oczywistego, czasem nawet atrakcyjnego, choć na ogół nie uczy się bezkrytycznie wszystkiego. Ma określony, dość szeroki krąg zainteresowań, którym poświęca swój czas i które stara się rozwijać.

Nasz absolwent:

• potrafi zastosować w praktyce wiedzę i umiejętności;

• zna swoje mocne i słabe strony i potrafi nad nimi pracować;

• potrafi dokonywać właściwych, społecznie akceptowanych wyborów;

• umie porozumiewać się z innymi;

• szanuje dziedzictwo kulturowe;

• zna i stosuje normy dobrego zachowania;

• jest partnerem we wspólnej pracy;

• dba o swoje zdrowie i otoczenie;

• dąży do osiągnięcia sukcesu;

• rozumie, że nauki zawarte w słowach Patrona, powinny mieć wpływ na kształtowanie osobowości i wybór jego drogi życiowej;

• jest przygotowany do następnego etapu nauki.

Losy Absolwentów

Każdego roku Szkołę Podstawową nr 2 im. W. Witosa opuszczają uczniowie, którzy kolejny etap życia rozpoczynają  w szkołach na terenie Jasła. Pragnęlibyśmy, aby nasi absolwenci utrzymywali z nami kontakt oraz brali aktywny udział w życiu naszej szkoły. Ciekawi jesteśmy ich sukcesów, rozwijanych zainteresowań i pasji. Dlatego też serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania strony internetowej naszej szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy stara się  pozyskiwać  informacje o losach absolwentów oraz stwarza warunki do współpracy z nimi i ich rodzicami:

• przeprowadza rozmowy z absolwentami i ich rodzicami,

• przeprowadza rozmowy z nauczycielami gimnazjów,

• zaprasza absolwentów do udziału w imprezach szkolnych,

• otrzymujemy informacje o naszych absolwentach  z klubów sportowych od trenerów,

• pozyskujemy informacje zamieszczone na portalach społecznościowych.

Zdobyte od absolwentów i ich rodziców informacje dają możliwość:

• podnoszenie jakości pracy szkoły i wdrażanie wniosków do kierunków pracy szkoły,

• określenia, jak wiedza i umiejętności zdobyte w naszej szkole wpływają na dalszą edukację i ścieżki kariery absolwentów,

• stwierdzenia, czy aktualna oferta edukacyjna szkoły spełnia oczekiwania uczniów, czy też wymaga modyfikacji,

• przedstawiania sylwetek naszych absolwentów  uczniom jako element motywacji do pracy,

• nauczycielom – wykorzystywać zdobyte informacje do doskonalenia własnej pracy.