Witaj na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy

Wincenty Witos

Godło
"Program Rozwojowy Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy"

PROGRAM ROZWOJOWY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W OSOBNICY

s

Projekt realizowany był w naszej szkole od stycznia 2013 r. do lipca 2014 roku. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV – VI. Głównym celem projektu było wyrównywanie  i wzmocnienie szans edukacyjnych uczniów i podniesienie jakości i atrakcyjności zajęć, zaś cel szczegółowy to rozwój kompetencji kluczowych uczniów ze szczególnym uwzględnieniem j. obcych, nauk matematyczno – przyrodniczych i ekspresji ruchowej. W ramach projektu prowadzone były następujące zajęcia: z matematyki „Zrozumieć liczby”, interdyscyplinarne z przyrody „Odkrywam tajemnice  przyrody”, z angielskiego „First step” oraz zajęcia teatralno – muzyczne „Artystą być…”

W czasie prowadzonych zajęć pozalekcyjnych uczniowie  ćwiczyli myślenie interdyscyplinarne i kreatywne, samodzielne wyciąganie wniosków na podstawie prowadzonych doświadczeń, kształcili kulturę słowa, obrazu i dźwięku. Uczniowie uczestniczyli także w jednodniowej wycieczce do Muzeum Lalek w Pilźnie oraz dwudniowej wycieczce do Krakowa i Warszawy. Udział w wycieczkach dydaktycznych wpłynął na podniesienie wiedzy i umiejętności, rozwinął zainteresowania środowiskiem przyrodniczym, historycznym i geograficznym uczniów.

W ramach projektu szkoła wzbogaciła swoją bazę materialną o nowe pomoce dydaktyczne: plansze, modele, przybory matematyczne, stroje do przedstawień, gry edukacyjne, odtwarzacze CD, programy multimedialne, tablicę interaktywną, projektor i laptop.  Wyższe oceny z zajęć, poprawa wyników nauczania, wspieranie indywidualnego rozwoju, wykorzystanie nowoczesnych metod, rozwijanie zainteresowania nauką i najbliższym środowiskiem przyrodniczym pozwala stwierdzić, że cele projektu zostały osiągnięte. Siła oddziaływania projektu będzie widoczna za kilkanaście lat, gdy obecni uczniowie wkraczać będą w dorosłe życie, a udział w projekcie zagwarantuje ich zrównoważony rozwój.

Nawigacja
Statystyki
Do wakacji zostało: -4 dni.
Do nowego roku zostało: 190 dni.
Naszą stronę odwiedziło: 10626540 osób.

Kalendarz
Czerwiec 2024

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło