Witaj na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy

Wincenty Witos

Godło
Projekt edukacji ekologicznej "Śmieci segregujesz - Ziemię ratujesz"

Projekt edukacji ekologicznej  pod hasłem: 

„ŚMIECI SEGREGUJESZ -  ZIEMIĘ RATUJESZ!”

 a

Projekt realizowany jest w naszej szkole od  2012 r.  Celem projektu jest  uświadomienie potrzeby ograniczenia ilości własnych śmieci i pokazanie możliwości ponownego ich wykorzystania oraz dostrzeganie zagrożeń wynikających z nadmiernej eksploatacji środowiska.

W czasie realizacji projektu prowadzone są działania zgodnie z przyjętym harmonogramem. Są to m. im. lekcje o recyklingu, projekcje filmów o podobnej tematyce, wystawa książek i czasopism ekologicznych w bibliotece, turniej „Recykling na sportowo”, test wiedzy ekologiczno – przyrodniczej „Czy jesteś Eko?”, konkurs na najciekawszą gazetkę w klasie z okazji Dnia Ziemi, konkurs literacki na Eko – wierszyki, konkurs na plakat o recyklingu. Nasi uczniowie wykazują się także olbrzymią pomysłowością w czasie przygotowania  pokazu mody ekologicznej  oraz zabawek z wykorzystaniem materiałów odpadowych. 

  Podsumowanie projektu  w obecności licznie zebranej widowni  tj. przedszkolaków, uczniów, pracowników szkoły odbywa się w czasie uroczystego apelu z okazji Dnia Ziemi Po inscenizacji słowno – muzycznej wręczone zostają dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursów. Przystępując do realizacji opisanego pokrótce projektu nikt z nas nie sądził, że wzbudzi  on tak duże zainteresowanie całego naszego środowiska. Ogromna aktywność i spontaniczność uczniów  zawsze udzielają się rodzicom  i pracownikom naszej szkoły. 

Nawigacja
Statystyki
Do wakacji zostało: 65 dni.
Do nowego roku zostało: 255 dni.
Naszą stronę odwiedziło: 6296040 osób.

Kalendarz
Kwiecień 2021

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zegar